Rezultatet e ndeshjeve miqësore të luajtura sonte
Sonte janë luajtur një sërë ndeshjes miqësore mes ekipesh të Europës përpara se të nisë "Euro 2016".

Gjermania një nga pretendentet kryesore për titullin kampion ka mundur 2:0 Hungarinë.

Kroacia ishte ekipi i cili ka surprizuar jo pak me rezultatin në ndeshjen e saj.

Pritej një rezultat i thellë i Kroacisë ndaj San Marinos, por se kroatët fituan plot 10:0 ndaj shtetit të vogël europian.

Hollanda fitoi 2:0 kundër Austrisë. Sllovakia barazoi 0:0 me Irlandën e Veriut, e cila është "surprizë" në Europian pasi ka hyrë për herë të parë sikundër ne.

Ndërsa Franca që është shteti organizator dhe që e kemi në grup ka fituar 3:0 me Skocinë. /Albeu.com/
Shtuar më 04/06/2016, ora 23:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori