Rivaliteti Messi-Ronaldo, argjentinasi 7 gola më shumë se portugezi
Rivaliteti mes Messit-Ronaldos duket sikur nuk ka fund kurrë teksa të dy po sundojë botën prej një dekade, shkruan Albeu.com.

Dhe pse Ronaldo iu bashkua verën që lamë pas Juventusit duke u larguar nga kampioanti spanjoll ku rival të madh kishte Lionel Messin, tashmë rivaliteti midis tyre vijon në distancë.

Deri më tani në këtë fazë të parë të kampionatit spanjoll Lionel Messi ka shënuar 22 gola për Barcelonën në të gjitha kompeticonet, teksa ka kontribuar dhe në 12 asiste.

Në anën tjeëtr Cristiano Ronaldo e sfidon pleshtin e argjentines me 15 golat e tij me Juventusin. Portugezi ka shënuar 14 gola duke u bërë dhe golashënuesi i Serisë A.

Ndërsa 33 vjecari ka shënuar një gol dhe në Ligën e Kampioneve, teksa ka 7 gola më pak se Messi i cili numuron 22. Sa i përket asisteve Ronaldo ka dhënë 7 më pak se Messi që ka 12 asiste.

Ndërkohë rivaliteti Messi-Ronaldo ende vijon edhe pse të dy nuk luajnë në një kampioant rivaliteti është mjaft i ashpër edhe pse kanë kaluar një dekadë. /albeu.com/
Shtuar më 09/01/2019, ora 13:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori