Robinho prezantohet te skuadra turke
Robinho është transferuar tek skkuadra e Bashaksesir, teksa u ble nga radhët e Sivasporit.

Ish-lojtari i Real Madridit dhe Milanit ka nënshkruar kontratë të 2 dyvjeçare me mudësi rinovimi edhe per një vit në bazë të paraqitjeve në fushë.

Futbollisti është shprehur i lumtur, dhe ka premtuar se do japë maksimumin në ekipin e ri.

"Kam ardhur këtu që të realizoj ëndrrat e mia. E falënderoj ish-klubin Sivasspor".

"Basaksehir ka disa vjet që lufton për titullin e kampion. Së bashku me lojtarët e tjerë do t’ia arrijmë qëllimit tonë, deklaroi Robinho.

Skuadra e Basaksehir udhëheq kampiontin turk me 35 pikë duke lënë pas skadra të mëdha si Trabzonspor dhe Galatasaray, Besiktas dhe Fenerbache. /albeu.com/

Shtuar më 05/01/2019, ora 14:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori