Ronaldo s'është i vetmi që pasoi me shpatull (VIDEO)
Pëlqej
Gjesti i pasimit me shpatull i Cristiano Ronaldos në derbi është marrë nga dikush si gjest provokimi por ky lloj pasimi është parë edhe më parë në kampionatin spanjoll.

Më 29 Tetor 2003, Ronaldonho pasoi me shpatull në ndeshjen Barcelona-Murcia që mbaroi 3-0 për Barcelonën. Valdes nisi lojën me dorë për në drejtim të Ronaldinho dhe ky I fundit e pasoi topin me shpatull në mesfushë për tek Rafa Marquez.

Dhe para disa muajsh, më 27 mars të këtij viti Zlatan Ibrahimovic bëri të nëjtin gjest në ndeshjen Mallorca-Barcellona. Pedro krosoi nga e djathat dhe suedezi I uli topin Messit me shpatull, gjuajtjen e të cilit e grushtoi portieri në goditje këndi.(albeu.com)


Cristiano Ronaldo
<param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/7lYDAcT59JQ?fs=1&hl=en_US">param><param name="allowFullScreen" value="true">param><param name="allowscriptaccess" value="always">param><embed src="http://www.youtube.com/v/7lYDAcT59JQ?fs=1&hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385">embed>

Ronaldinho
<param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/maipNLgLIU8?fs=1&hl=en_US">param><param name="allowFullScreen" value="true">param><param name="allowscriptaccess" value="always">param><embed src="http://www.youtube.com/v/maipNLgLIU8?fs=1&hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385">embed>

Ibrahimovic
<param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/86Bey-AkaDs?fs=1&hl=en_US">param><param name="allowFullScreen" value="true">param><param name="allowscriptaccess" value="always">param><embed src="http://www.youtube.com/v/86Bey-AkaDs?fs=1&hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385">embed>
Shtuar më 09/11/2010, ora 10:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori