Rugani me koronavirus, Ronaldo nuk kthehet në Itali
Juventusi ka konfirmuar ditën e sotme se ylli i skuadrës, Cristiano Ronaldo nuk do të kthehet në Torino, ai do të qëndrojë në vendlindjen e tij në Madeira.

"Cristiano Ronaldo nuk është stërvitur dhe mbetet në Madeira duke pritur që ngjarjet të vazhdojnë me urgjencën aktuale shëndetësore", njoftoi Juventus në një deklaratë pas seancës stërvitore të skuadrës të mërkurën.

Lajmi vjen pas konfirmimit se mbrojtësi i Juventusit, Daniele Rugani ka testuar pozitiv për koronavirus.

Ronaldo kishte udhëtuar në Madeira më 9 mars për herë të dytë në ditët e fundit për të vizituar nënën e tij, Dolores Aveiro, e cila pësoi një sulm në fillim të këtij muaji, pas përplasjes së Juventusit me Interin të dielën, e cila u luajt pas dyerve të mbyllura. Ylli i Juventusit kishte udhëtuar gjithashtu në shtëpi për të festuar ditëlindjen e motrës së tij.

Menjëherë pas kësaj, Komiteti Olimpik Kombëtar Italian (CONI) vendosi të pezullojë të gjitha sportet në nivel kombëtar në Itali, përfshirë Serinë A, mes krizës shëndetësore të përkeqësuar të shkaktuar nga koronavirusi.

Shtuar më 12/03/2020, ora 09:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori