Sfidat e mbrëmjes në Champions, "mision i pamundur" për Skënderbeun
Pas takimeve të para që u luajtën ditën e mërkurë mbrëmjen e sotme vijnë edhe sfidat e kthimit të cilat do të përcaktojnë 5 ekipet e para që do të jenë pjesë e fazës së grupeve të Uefa Champions League, raporton Portali Albeu.

Mes tyre është edhe Skënderbeu, i cili pas humbjes në "Elbasan Arena" me shumë mundësi do të jetë pjesë e Europa League.

Rrugë e lehtë për Valencian dhe Shakhtar Donetsk pas fitoreve në ndeshjet e para, ndërsa mbeten të hapura sfidat mes Maccabi Telm Aviv dhe Basel si dhe mes Malmo dhe Celtic. /albeu.com/

Ja ndeshjet e mbrëmjes së sotme:

20:45 Dinamo Zagreb - Skenderbeu (2-1)
20:45 Maccabi Tel Aviv - Basel (2-2)
20:45 Malmoe FF - Celtic (2-3)
20:45 Monaco - Valencia (1-3)
20:45 Shakhtar Donetsk - Rapid Wien (1-0)
Shtuar më 25/08/2015, ora 11:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori