Shaqiri nuk e harron ekipin e fëmijërisë
shaqiri
Sulmuesi i Liverpool, Xherdan Shaqiri nuk e ka harruar ish-klubin e tij ku hodhi hapat e parë si profesionist. Sot është datëlindja e 125 i skuadrës së Basel dhe Shaqiri e ka uruar klunin nëpërmjet një postimi në Twitter ku shkruan: Happy Birthday Basel.

Shaqiri është aktivizuar në 130 ndeshje me Baselin ku ka shënuar 23 gola dhe ka dhuruar 27 asiste para se të kalonte te skuadra e Bayern Mynihverën e vitit 2012. Gjatë periudhës te Baseli, Shaqiri fitoi disa tituj të rëndësishëm si dhe u shpall dy herë lojtari më i mirë i kampionatit zviceran. /albeu.com/
Shtuar më 15/11/2018, ora 11:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori