Shorti i Champions League, përcaktohen kokat e grupeve
Është duke u hedhur në Gjenevë të Zvicrës shorti i fazës së grupeveChampions League.

Janë 32 klube që kanë fituar të drejtën e pjesëmarrjes në këtë fazë dhe që do të ndahen në 8 grupe me nga 4 skuadra.

Faza e grupeve nis më 20 tetor dhe mbyllja e sezonit të Champions League do të jetë më 29 maj 2021 në stadiumin “Ataturk” në Stamboll.

Fillimisht janë përcaktuar kokat e grupeve, ku kampionët e Bayern Munchen janë në Grupin A.

Grupi A:

1. Bayern Munich
2. Atletico
3. Salzburg
4. Lokomotiva e Moskës

Grupi B:

1. Real Madrid
2. Shakhtar Donetsk
3. Inter
4. Monchengladbach

Grupi C:

1. Porto
2. Man City
3. Olympiacos
4. Marseille

Grupi D:

1. Liverpool
2. Ajax
3. Atalanta
4. Midtjylland

Grupi E:

1. Sevilla
2. Chelsea
3. Krasnodar
4. Rennes

Grupi F:

1. Zenit
2. Dortmund
3. Lazio
4. Club Brugge

Grupi G:

1. Juventus
2. Barcelona
3. Dynamo Kiev
4. Ferencvaros

Grupi H:

1. PSG
2. Man Utd
3. RB Leipzig
4. Basaksehir
Shtuar më 01/10/2020, ora 17:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori