Show në ndeshjen angleze, pjesa e parë përfundon 7-0
7:0 është rezultati pas pjesës së parë të ndeshjes në mes të skuadrave të njohura angleze, Wigan Athletic dhe Hull City.

Ndeshja i takon kategorisë së dytë të Anglisë. Kai Naismith shënoi që në minutën e dytë për 1:0. Deri në fund të pjesës së parë u shënuan edhe gjashtë gola tjerë.

Rezultati është vlerësuar i jashtëzakonshëm nga të gjitha mediat e mëdha angleze. Wigani është në mes të tabelës kurse Hulli në fund të saj.
Shtuar më 14/07/2020, ora 20:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori