"Shpëton" Ballisti, vendimi i gjykatës kroate tërbon serbët
Pëlqej
Gjykata e Lartë e Kroacisë ka rikthyer për shqyrtim nga fillimi çështjen e ekstradimit të Ismail Morinës për në Serbi.

Mësohet se vendimi për ta kthyer nga fillimi gjykimin është marrë dje. Rrjedhimisht, ekstradimi i Morinës për në Serbi është bllokuar të paktën për momentin deri në përfundimin e gjykimit.

Ismail Morina kërkohet nga Serbia me akuzën se ngriti dronin me hartën e Shqipërisë Etnike në ndeshjen Serbi-Shqipëri, pas të cilit huliganët serb ushtruan dhunë ndaj futbollistëve shqiptar. /albeu.com/
Shtuar më 11/08/2017, ora 14:34
Bobi
e Premte 11 Gusht 2017, Ora 14:49
Ne qoft se dergohet ne serbi ateher duhet me ja u shkerdhy at none cfo serbi e kroati!! Cfar eshte edhe me interesant pse lejon shqiperia dhe kosove te luaj serbi tashak me popullin shqiptar!?!? Pse nuk reagon askush?.. po cfar kane be serbet neper kroaci bosnje e kosove spo ia ndien askujt!!! A kaq frige pasken prej serbis a?!? Turp turp
Patozi
e Premte 11 Gusht 2017, Ora 14:52
Nuk guxon te ekstradohet ne serbi se ky nuk eshte shtetas i ketyre gabelve serb!!.. as bile mos te guxojn te permendin ekstradimin se do i cim serbt dhe kroat ne cdo vend ku gjinden..
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori