Shqipëria bind me lojë dhe rezultat (VIDEO)
Shqipëria ka marrë tre pikë shumë të rëndësishme në ndeshjen e sotme përballë Kazakistanit.

Sfida e vlefshme për Nations League u mbyll në shifrat 3-1, në favor të kuqezinjve të Edi Rejas.

Autorët golave ishin Cikalleshi 16′, Ismajli 23′, Manaj 62′ dhe Abiken për miqtë. Goli I tij në minutën e 24′ me siguri do të jetë ndër më të bukurit e kompeticionit.

Me këtë fitore Shqipëria ngjitet në kuotën e 8 pikëve, 2 më pak se Bjellorusia e vendit të parë që mposhti sot 2-0 Lituaninë.

Ndeshja e rradhës, më 18 nëntor,(po në Air Albania) do të jetë pikërisht ajo me Bjellorusinë, ku me siguri do të vendoset edhe vendi I parë në Grupin 4 të League C.
Shtuar më 15/11/2020, ora 19:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori