Shqiptarët ngrenë dronin edhe para Platinisë (VIDEO)
Vendimi i UEFA-s, për ndeshjen Serbi-Shqipëri ka shkaktuar pakënaqësi dhe mes shqiptarëve të Finlandës, të cilët me rastin e vizitës së presidentit Michel Platini në Helsinki, kanë protestuar përpara zyrave të Federatës Finlandeze të Futbollit, duke mbajtur në duar pankarta kundër Qeverisë europiane të futbollit dhe kundër racimit, duke kërkuar drejtësi për ngjarjet e 14 tetorit në stadiumin "Partizani" të Beogradit.

Kulmi i protestës ishte kur shqiptarët ngritën sërish një "kopje" të dronitfluturoi mbi Beograd me flamurin e Shqipërisë së Madhe dhe portretet e Ismail Qemalit dhe Isa Boletinit.

Protesta është organizuar nga shqiptarë rezidentë në këtë shtet dhe ka kaluar pa më të voglin incident. /albeu.com/
Shtuar më 31/10/2014, ora 10:37
Tony
e Premte 31 Tetor 2014, Ora 23:39
shum bukur ,po kujdes "zoti"platini mishel, se mos asht bomb
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori