Si një ari i vërtetë, Khabib tregon çfarë hante në fshatin e tij
View this post on Instagram

Прислушиваясь к совету нашего Брата @za_kadyrov_95 <<призывать добрым словом>> с чем я и согласен абсолютно. Хотел бы пригласить в гости, первопроходца смешанных единоборств, живую легенду #ММА Олега Николаевича Тактарова, в Дагестан, я бы познакомил, Олег Николаевич, вас с моим Отцом, уверен, у вас очень много общего с Отцом, так как вы оба Самбисты Советской школы. В Дагестане, поверьте, есть на что посмотреть, а на счёт еды я вообще молчу 👌 хотя стоит отметить: горный сыр, сушенное мясо и разные виды Хинкалов. Поедем ко мне в горное село Сильди, правда она находится на пограничной зоне и там требуется паспорт Российский, там с Американским паспортом не пускают, не забудьте пожалуйста Российский паспорт. Если Николаевич вы не насытитесь Дагестаном, то мы можем через горы за час доехать в Братскую Чечню, а точнее в Казеной-Ам, в Грозный и т д. В общем жду вас с нетерпением в гостеприимный Кавказ. #Тактаров #лучшеГортолькоГоры

A post shared by Khabib Nurmagomedov (@khabib_nurmagomedov) on

Khabib pasi mundi McGregor, është zyrtarisht Kampion Bote i peshave të lehta në UFC.

Ajo që ra në sy në ndeshjen e Khabibit dhe irlandezit McGregor ishte, dominimi absolut i rusit, deri në raundin e katërt ku McGregor u dorëzua shkruan Albeu.com

Disa video të shpërndara në rrjet, Khabibi shihet teksa lufton me nëj ari kur ishte i vogel çka vërteton forcën e tij të jashtëzakonshme fizike.

Por nuk është vetëm përgatitja fizike, sipas sportistëve edhe ushqimi ndikon në forcën e trupit.

Khabibi është rritur në Dagestan, dhe së fundmi ai gjatë një ftesë për vizitë të Oleg Nikolaevich, ka treguar edhe ushqimet speciale me çfarë është ushqyer atje.

"Më besoni, në Dagestan, ka diçka për të parë, do habiteni nga ushqimi atje - megjithëse vlen të përmendet: djathë malor, mish i tharë dhe lloje të ndryshme të Khinkaloveve" ka shkruar ndër të tjera Khabibi në ftesën drejtuar Oleg Nikolaevich. /albeu.com/
Shtuar më 10/10/2018, ora 15:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori