Sky Sport: 80 milion euro për Barcelonën, Arthur Melo është i Juventusit
Është arritur marrëveshja mes Barcelonës dhe Juventusit për kalimin e mesfushorit Artur në Torino.

Lajmi është konfirmuar nga “Sky Sport”, që shkruan se italianëve i ka kushtuar plot 80 milionë euro ky operacion.artur melo

Thuhet se të dyja klubet kanë rënë dakord dhe shumë shpejt mesfushorin brazilian do ta shikojmë me bluzën bardhezi.

Artur pëlqehet shumë nga trajneri Sarri i cili dëshiron të ndërtojë mesfushën rreth brazilianit dhe e donte me çdo kusht te ekipi i tij. Raportohet se marrëveshja është arritur dhe shumë shpejt pritet edhe zyrtarizimi.

Gjithashtu raportohet se të dyja palët popunojnë, që të mbyllin gjithçka rreth këtij transferimi brenda 30 qershorit, me lojtarin që do kalonte në Itali, pas përfundmit të sezonit aktual.
Shtuar më 23/06/2020, ora 17:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori