Sonte nis Championsi, këto janë 11 yjet që pritet të shkëlqejnë
Vitin e kaluar, Liga e Kampionëve, përveç faktit që Bayern u bë kampion, do të mbahet mend edhe për Erling Haaland i cili shkëlqeu dhe u prezantua me publikun e gjerë të futbollit.

Haaland së pari shënoi tre gola kundër KRC Genk, pastaj i dha një gol Liverpoolit, realizoi në duel me Napolin (dy herë), dhe deri në fund të fazës së grupeve shënoi edhe dy gola.

Shfaqjet e shkëlqyera të Haaland për Salzburg i sollën atij një transferim në Borussia Dortmund. Norvegjezi vazhdoi formën e tij fantastike edhe te Verdhezinjtë dhe arriti numrin e 10 golave ​​në garën më elitare evropiane.

Këtë sezon, Daily Mail veçoi 11 lojtarë të rinj që pritet të shkëlqejnë.

Lista e 11 lojtarëve:

Giovanni Reyna (Borussia Dortmund), Eduardo Camavinga (Rennes), Ansu Fati (Barcelona), Jude Bellingham (Borussia Dortmund), Mason Greenwood (Manchester United), Dominique Szoboslai (Red Bull Salzburg), Dejan Kulushevski (Juventus), Mohammed Kudus ( Ajax), Phil Foden (Manchester City), Michael Cousins (Marseille), Patson Daka (Red Bull Salzburg).
Shtuar më 20/10/2020, ora 15:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori