Sot mësohen 4 gjysmëfinalistët e Europa League
Pasi mësuam 4 ekipet gjysmëfinaliste të Uefa Champions League sot në mbrëmje do të mësojmë edhe 4 gjysmëfinalistët e Uefa Europa League, kompeticioni i dytë më i rëndësishëm për klube në Europë.

Napoli është thuajse i kualifikuar pas fitores 1-4 në ndeshjen e parë ndaj Wolfsburg, ndërsa në tre sfidat e tjera gjithçka do të vendoset sot, përcjell Portali Albeu.

Shorti për fazën gjysmëfinale të Europa League hidhet nesër në mesditë pas atij të Champions League. /albeu.com/

Takimet e sotme dhe rezultatet e ndeshjeve të para:

21:05 Dnipro - Club Brugge (0-0)
21:05 Fiorentina - Dynamo Kiev (1-1)
21:05 Napoli - Wolfsburg (4-1)
21:05 Zenit - Sevilla (1-2)
Shtuar më 23/04/2015, ora 09:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori