SPECIALE/ Ja mosha mesatare e 24 Kombëtareve në "Euro 2016" (FOTO LAJM)

ANGLIA | Mosha mesatare: 25 vjeç 9 muaj

Lojtari më i ri: Marcus Rashford (18)
Lojtari më i vjetër: Wayne Rooney (30)
Kampionati Europian tashmë është më pranë se kurrë, dhe disa statistika më shumë nuk do të ishin aspak të padobishme. Një ndër aspektet shumë të rëndësishme në futboll është edhe mosha.

Për këtë arsye portali "Albeu" ka menduar që t'ju sjell një speciale në lidhje me moshën mesatare të çdo skuadre që do të marrë pjesë në "Euro 2016", futbollistin më të ri dhe më të vjetër.

Sigurisht mes tyre është edhe Kombëtarja jonë, e cila në fakt zë një pozicion shumë të mirë. Për më shumë zbuloni detajet në galerinë më lart. /albeu.com/
Shtuar më 02/06/2016, ora 16:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori