Spektakël dhe gola, Kosova fiton bindshëm ndaj Maltës
Kosova ka fituar me rezultat e thellë 0-5 në trabsfertë ndaj Maltës, në kuadër të Ligës së Kombeve.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me dominim të plotë të Dardanëve, të cilët arritën të shënojnë edhe një gol.

Goli i vetëm në këtë pjesë erdhi në minutën e 15' dhe ishte Vedat Muriqi, i cili shënoi pas asistimit të Milot Rashicës.

Në pjesën e dytë, Kosova ishte e papërmbajtshme duke rrezikuar në çdo minutë, ku shënoi edhe katër gola.

Goli i dytë u shënua në minutën e 70' me Benjamin Kololli, i cili shënoi për 0-2 me parabolë pas një bashkëveprimi të mirë me Rashicën.

Pas këtij goli, Kosova mori zemër dhe shumë shpejt shënoi dy gola me rezervistin Donis Avdijaj, i cili shënoiminutën e 78' dhe 80'.

Pas tri asistimeve të bëra, Rashica gjeti edhe golin në këtë ndeshjes pasi në minutën e 86-të shënoi një gol të bukur nga distanca për të vulosur rezultatin përfundimtar 0-5.

Me këtë fitore, Kosova ka 11 pikë në vendin e parë, ndërsa Azerbajxhani ka 9 pikë në vendin e dytë.
Shtuar më 17/11/2018, ora 20:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori