SPEKTAKOLARE/ Valle shqiptare në parketin e NBA (VIDEO)
Atmosfera e festave të nëntorit nuk është ndjerë vetëm në trojet shqiptare, por ka shkuar deri në parketet e kampionatit amerikan të basketbollit (NBA).

Shqiponjat e Vogla” dhe ikona e valles popullore shqiptare, Liliana Cingu, të udhëhequr nga koreografi Ramazan Këllezi, performuan në “Air Canada Center” të Torontos në kuadër të Mbrëmjes së Trashëgimisë Shqiptare.

Ky është viti i dytë radhazi që “Shqiponjat e Vogla” paraqesin vallet shqiptare në Toronto të Kanadasë.
Shtuar më 30/11/2015, ora 15:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori