Sporti më i ri që po thyen rekorde në Rusi, goditje me shuplakë në prapanicë (VIDEO)
Një sport i ri po lulëzon në Rusi. Bëhet fjalë për sportin e goditjes me shuplakë në prapanicë. Në dukje i çuditshëm, por tepër i suksesshëm.

Madje së fundmi në Rusi u mbajt një turne, teksa fituese u shpall blogerja e famshme, Anastasia Zolotaja.

Rregullat e këtij sporti janë të thjeshta, godit sa më fort dhe duro goditjet e kundërshtarit. Sportistja që nuk i duron dot goditjet dhe bie në tokë e humbet sfidën. Femrat pjesëmarrëse në këtë sport janë kryesisht ato që merren me palestër.

Shtuar më 11/06/2019, ora 18:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori