Sportistët me supermakinat më të veçanta (FOTO-LAJM)

Mario Balotelli, Bentley
Sportistët në timonin e supermakinave. Marrin shumë para nga kontratat që ata kanë me klubet ku luajnë dhe një pjesë të ketyre parave ata i shpenzojnë për makinashtrenjta.

Përmes fotove le të bëjmë një xhiro rreth botës për të parë, disa nga makinat më të shtrenjta të sportisteve, ku disa prej tyre bien në sy më shumë se të tjerët.

Një makinë e tillë është edhe Lamborghini mesfushorit të Milanit, Sulley Muntari, i cili pak ditë me parë u ndalua nga Guardia Di Finanza në Milano. Një kontroll rutinë për të verifikuar vlerën dhe pronësinë e makinës dhe nëse ato përputheshin me të dhënat që zotëronte ganezi.

Por nuk ka sesi të mos tërheqë vemendjen e jo vetëm fotografëve por edhe e qytetarëve, Karim Benzema i cili lëviz me një Bugatti me vlerë 2 milionë euro. Me makinashtrenjta lëvizin edhe lojtarë të tjerë, ja disa prej tyre. /albeu.com/
Shtuar më 01/09/2014, ora 16:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori