Studentët ia bëjnë fora: Pankartat më pikante të ditës së sotme (FOTO LAJM)

Studentët janë në ditën e tretë të protestave masive kundër ligjit të arsimit të lartë duke qenë edhe mjaft kreativë në pankartat e tyre.

Mijëra studentë protestojnë në Tiranë, Durrës, Elbasan dhe Shkodër duke kërkuar uljen e tarifave të studimit.

"Me ken shkodran, edhe tarifat i hedh në kazan", shkruajnë studentët në Shkodër, ndërsa ata të Tiranës thonë se tarifat kanë shkuar aq shtrenjtë sa duhet që të shesësh veshkën për t'i përballuar.

Në galerinë e mësipërme, Albeu.com ka mbledhur disa nga pankartatpikanteditës së sotme. /albeu.com/
Shtuar më 07/12/2018, ora 14:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori