"Suarez thuaj po Hajvalisë"
Luis Suarez është dënuam me katër muaj pezullim nga futbolli, por ai e ka një alternativë për të luajtur gjatë këtyre muajve, dhe zgjidhja është "Superliga e Kosovës".

Pasi Kosova nuk është e pranuar në FIFA e UEFA, Suarez ka të drejt të luajë në futbollin kosovar. Rreth mundësisë së transferimit të Suarezit në Hajvali ka shkruar edhe tabloidi britanik, "The Telegraph".

Hajvalia ka në plan që të bëjë një ofertë zyrtare tek Liverpool, ndërsa tifozët kanë nisur fushatën "Suarez thuaj po Hajvalisë".

Uruguaianit do t'i ofrohet një rrogë 1200 paund në javë. /albeu.com/
Shtuar më 30/06/2014, ora 15:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori