Sunderland 1-2 Adnan Januzaj (VIDEO)
Manchester United rikthehet te fitorja. "Djajtë e Kuq" kanë triumfuar 1-2 në transfertë përballë Sunderland dhe kjo falë talentit shqiptar Adnan Januzaj, i cili shënoi të dy golat për kampionët e Anglisë.

Vendasit kaluan të parët në avantazh me anë të që në minutën e gol ky që vendosi edhe fatin e 45 minutave të para. Por me fillimin e pjesës së dytë United rriti presionin duke gjetur dy herë rrugën e rrjetës në minutat 55 dhe 61 me të njëjtin autor, Adnan Januzaj, i cili luante ndeshjen e tij të parë si titullar në Premier League.

Me këtë fitore, përveç Januzaj që i jep një sinjal të fortë David Moyes dhe skuadrave që e kërkojnë, i shërbejnë edhe United që të ngjitet në kuotën e 10 pikëve pas 7 javësh kampionat. /albeu.cm/
Shtuar më 05/10/2013, ora 21:26
Ndeshja e fundit
00/00/0000, ora 00:00
Ndeshja e rradhës
Nuk ka ndeshje!
Vizito faqen e Manchester United FC në Albeu
Ndeshja e fundit
00/00/0000, ora 00:00
Ndeshja e rradhës
Nuk ka ndeshje!
Vizito faqen e Sunderland AFC në Albeu
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori