Të gjithë njihnim talentin e Maradonës, por jo këto dy tatuazhe (FOTO LAJM)

Sot në moshën 60-vjeçare ka ndërruar jetë legjenda e futbollit botërorë, Diego Armando Maradona.

Maradona vdiç në shtëpinë e tij në Argjentinë, pas një sulmi në zemër.

Maradona do të mbetët ikon e futbollit për gjithë jetën, pasi me veprat e tij ai pushtoi botën.

Por, Maradona këtë sukses e arriti duke marr model dy njerëz të zot të politikës, Fidel Castro që ishte kryeministri i Kubës dhe Che Guevaran një revolucionar argjentinas, madje që të dy i kishte tatuazh në trupin e tij.
Shtuar më 25/11/2020, ora 18:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori