Tevez vulos sërish ndeshjen (VIDEO)
Pëlqej
Juventusi e ka fituar ndeshjen e parë të rëndësishme të këtij sezoni në Serie A duke mposhtur Milanin në San Siro me rezultat 1-0.
Pas një gjysme të parë argëtuese, rrjetat mbetën të paprekura. Të dy portierët u angazhuan në fraksionin e parë.

Buffon bëri një intervenim të mirë për ta ndaluar Hondan, mirëpo Abbiati pati më tepër punë për të bërë.

Ai arriti të ndalë tentativat e Pereyras dhe Llorentes, ndërsa Bianconerët rrezikuan edhe në shumë raste të tjera.


Kampioni vazhdoi të ishte i rrezikshëm edhe në fraksionin e dytë duke krijuar rast pas rasti dhe në fund arriti ta zhbllokojë rezultatin.

Paul Pogba dërgoi një top të bukur drejt Carlos Tevezit, i cili pati kohë ta godiste topin që nuk mundi ta ndalte Abbiati (71’).

Menez kërkoi penalti kah fundi i ndeshjes, mirëpo arbitri nuk ishte i të njëjtit mendim.

Kjo ishte fitorja e tretë e Juventusit pas tri ndeshjeve të para sezonale në Kampionatin italian dhe njëherësh Milanit ia shkaktoi humbjen e parë këtë edicion.

Ju kujtojmë se edhe në ndeshjen e sezonit të kaluar vendoste një super gol i tevez.
Shtuar më 20/09/2014, ora 22:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori