Tfiozët grek provokojnë rëndë, kërkojnë aneksimin e këtij shteti
Sfida e djeshme mes Paok-ut të Selanikut dhe Chelseas është mbyllur në favor të londinezëve me rezultat 0-1.

Por në këtë ndeshje ka plasur edhe një incident te tifozeria ultrase e Paokut.

Bëhet fjalë për një banderolë që shprehte mesazhe politike kundër Maqedonisë.

“Maqedonia është një dhe e vetme dhe është këtu”, thuhet në banderolën gjigande të klubit grek teksa shprehin qartë se kërkojnë aneksimin e këtij shteti.

Kjo gjë pritet ti kushtojë shumë tifozerisë së Paokut pasi, UEFA i dënon ashpër mesazhet politike nga tifozeria apo nga futbollistët. /albeu.com/Shtuar më 21/09/2018, ora 10:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori