Thomas Strakosha në formacionin e vitit
Futbolli është gjithnjë e në rritje dhe këtë e tregojnë më së miri edhe niveli i lojtarëve që sa vjen dhe ngrihet.

Së fundmi duket se diferencat mes skuadrave sa vijnë edhe zvogëlohen, ndërsa edhe lojtarët kanë filluar të përmirësohen mjaft mirë.

Ndërsa së fundmi ka qenë kompania e menaxhimit të të dhënave “ProFootballDB” që ka bërë një formacion me lojtarët që janë përmirësuar më mirë në muajt e fundit.

Në sy bie prania e Strakoshës në fushë, i cili gjendet në këtë formacion me lojtarë si Mbape, Pavard etj.

Formacioni i plotë:

Thomas Strakosha (Lacio)

Benjamin Pavard (Shtutgarti)

Jose Maria Gimenez (Atletiko Madrid)

Matthijs De Ligt (Ajax)

Lukas Hernandez (Atletiko Madrid)

Roni Lopes (Monako)

Lucas Paqueta (Flamengo)

Ruben Neves (Ulverhempton)

Gaston Pereiro (PSV)

Maxi Gomez (Selta Vigo)

Kylian Mbape (PSG)
Shtuar më 17/10/2018, ora 21:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori