Tifozët e Lazios nderojnë me banderolë terroristin Kacifas
Në ndeshjen e zhvilluar në ‘’Olimpico’’ të Romës midis Lazios dhe Milanit e cila përfundoi 1-1 spikati dicka e pazakontë.

Në foto shihet qartë flamuri Grek dhe një Banderolë me mbishkrimin Kostadin Kacifas. Në bandrerolë shënohet dhe data e lindjes dhe Vdekjes së Kacifas.

Nuk dihet nësë këta tifozë që e kanë hapur këtë banderolë janë Grek që jetojnë në Itali apo jo.

Megjithatë këto banderla nuk lejohen teksa ngjallin urrejtje midis dy shteteve.

Ndërohë Kostandin Kacifas u vra më 28 tetor nga forcat speciale Renea, pas 2 orë luftimesh me Policinë. /albeu.com/
Shtuar më 27/11/2018, ora 13:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori