Tifozët e partizanit "pushtojnë" rrugët e Tiranës, nisen drejt Selman Stërmasit (VIDEO)
Tifozët e Partizanit janë organizuar të gjithë për të shkuar drejt stadiumit "Selman Stërmasi", në vigjilje të derbit të madh të kryeqytetit me Tiranën.

Në rrugët e qytetit, me kore të shumta, ata kanë ndezur Tiranën, teksa të gjithë marshojnë drejt stadiumit, ku në orën 16:30 do të nisë edhe derbi.

Me risi vjen edhe Partizani në këtë takim. Klubi ka përdorur sot për herë të parë, autobusin e ri, i cili është i një prodhimi të viteve të fundit, dhe me një logo të re.

Gjithashtu, edhe të gjithë lojtarët e Partizanit janë të veshur me kostume, si për të qenë sa më zyrtarë në këtë ndeshje, që mund të kthehet në festë për ta.

Ndërkohë, kujtojmë se tifozët e organizuar të Tiranës, grupimi "Tirona Fanatics', nuk do të jenë të pranishëm në këtë sfidë.
Shtuar më 12/05/2019, ora 15:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori