"Tifozët nuk e duan më Strakoshën", Inzagi vendos për Reinën
Ky sezon është më konkurrues se asnjëherë më parë sa i përket Thomas Strakoshës te Lacio.

Gardiani shqiptar duhet të bind trajnerin dhe tifozët se e meriton vendin e titullarit më tepër sesa Reina.

Ky i fundit po aktivizohej nga Inzagi përgjatë kohës që portieri i Shqipërisë rezultoi me COVID dhe siguria që i dha Lacios ishte e jashtëzakonshme.


Në shtatë ndeshjet pa Strakoshën nuk ka ardhur asnjë humbje për kryeqytetasit dhe mbi të gjitha Reina nuk ka gabar asgjë.

Përkundrazi, ka më tepër siguri në daljet e tij dhe njëkohësisht ulërimat që jep në stadiumin e boshatisur për të movituar shokët e ekipit përcjellin energjinë e duhur.

"Tuttomercatoëeb" raporton se Inzagi e ka thënë në konferencën për shtyp se në ndeshjen e nesërme kundër Udinezes do të luajë Strakosha nga minuta e parë. Kjo është edhe hierarkia e vendosur atje ku Reina vjen pas portierit të Shqipërisë.

Megjithatë po në të njëjtën media italiane thuhet se tifozët dëshirojnë më shumë portierin me eksperiencë sesa Strakoshën.
Shtuar më 28/11/2020, ora 17:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori