Tirana shpëton zyrtarisht, Kukësi siguron vendin e dytë
Tirana ka siguruar qëndrimin në Kategorinë Superiore falë barazimit 2-2 me Flamurtarin, dhe ndalesës së Besës me Vllazninë 0-0.

Me shumë mundësi Besa do të jetë "kurbani" i katërt i Superligës, pasi Flamurtari dhe Vllaznia janë të shkëputura me tri pikë ku ka mbetur edhe një ndeshje për tu luajtur.

Në luftën për një vend në europë Kukësi ka siguruar vendin e dytë ndërsa Partizani është mposhtur nga Skëndërbeu dhe ja ka lënë vendin Lacit e cila shpartalloi Kastriotin me rezultatin 6-0.

Ndërsa Teuta është në vend të katërt barazim me pikë me Lacin, por me golavarazh më të mirë janë veriorët. /albeu.com/


Rezultatet e kësaj jave:

17:00 Besa Kavaje 0-0 Vllaznia Shkodër
17:00 FK Kukesi 4-1 KS Lushnja
17:00 Flamurtari 2-2 KF Tirana
17:00 KF Laci 6-0 Kastrioti Kruje
17:00 Partizani 1-2 Skenderbeu
17:00 Teuta Durres 3-0 Bylis Ballsh (Në tavolinë)


Java e fundit:

17:00 Kastrioti Kruje - Flamurtari Vlore
17:00 KF Tirana - Besa Kavaje
17:00 KS Lushnja - Partizani Tirana
17:00 Skenderbeu - KF Laci
17:00 Vllaznia Shkodër- Durres

(Skuadra) Pikët Golavarazhi
1 Skenderbeu 61 51-30=21
2 FK Kukesi 57 46-34=12
3 KF Laci 51 39-27=12
4 Teuta Durres 51 43-34=9
5 Partizani Tirana 50 29-24=5
6 KF Tirana 47 33-31=2
7 Vllaznia Shkodër 45 41-33=8
8 Flamurtari Vlore 45 42-39=3
9 Besa 42 34-29=5
10 Kastrioti Kruje 29 34-29=5
11 Lushnja 26 30-55=-25
12 Bylis 24 20-54=-34
Shtuar më 04/05/2014, ora 19:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori