U ekzekutua dje, trazirat që huligani kroat shkaktoi në Serbi (VIDEO)
hiligani5
Ditë e zezë për huliganizmin kroat. Është vrarë në mënyrë macabre lideri i huliganizmit në Kroaci, Ante Firiç i cili ishte edhe tmerri i serbëve.

Rreth një vit më parë ai shkaktoi trazira në ndeshjen derbi të Beogradit, Crvena Zvezda-Partizani Beogradit ku dhe u dënua me 6 muaj burg dhe 5 vite mos shkelje në shtetin serb. Shohim disa nga momentet e sherrit që Firiç organizoi në Serbi, në stadiumin ku luajti edhe Kombëtarja Shqiptare 4 vite më parë. /albeu.com/
Shtuar më 18/10/2018, ora 10:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori