Shau kë gjeti para, shkaku i ndëhyrjes së sigurimit ndaj portierit turk (VIDEO)
Shefi Teknik i kombatares U21 të Turqisë, Vedat İnceefe ka dalë me deklarata të forta deri edhe raciste kundër shqiptarëve pasi u mundën në ndeshjen e fundit nga Kosova.

"Prisnim të na prisnin mirë dhe të kishim vëmendjen e tyre, por ndodhi krejt e kundërta", tha Inceefe për agjencinë e lajmeve DHA duke shtuar se prisnin më shumë sajdisje nga Kosova.

VIDEOJA KU INCEEFE ANKOHET PER PORTIERIN E TIJInceefe shpjegon se portieri rezervë i moshave të Turqisë kishte përplasur shishen e ujit në tokë duke sharë pas pësimi të golit.

Kjo nxiti reagimin e personave të sigurisë, të cilët kanë tentuar të marrin nën kontroll. Në këtë moment portieri ka sharë sërish rojet duke nxitur edhe reagimin e tyre. /albeu.com/
Shtuar më 12/06/2019, ora 17:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori