U ndanë me barazim, por sa para fituan Fury dhe Wilder pas ndeshjes
Deontay Wilder dhe Tyson Fury u ndeshën në Staples Centre për titullin kampion bote.

Ndeshja midis tyre u ndal në barazim edhe pse Wilder e rrëzoi dy herë në tokë Furyn.

Por pavarësisht rezultatit, të dy boksierët kanë patur merita të mëdha dhe sigurisht që edhe shpërblimi ka qënë i majëm.

Mësohet se amerikani Wilder ka fituar 14 milion dollarë nga ndeshja kundër Fury, ndërsa vetë britaniku rreth 10 milion dollarë. /albeu.com/
Shtuar më 02/12/2018, ora 11:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori