UEFA e kënaqur nga punimet në "Elbasan Arena" (FOTO LAJM)

Qeveria europiane e futbollit, UEFA, ka inspektuar gjatë kësaj paraditeje ecurinë e punimeve në stadiumin e "Elbasan Arena". Një delegacion i qeverisë së futbollit europian shoqëruar dhe nga zyrtarë të Federatës Shqiptare të Futbollit, kanë parë nga afër cilësinë e ndërtimit por dhe kushtet e ofruara në këtë impiant të ri, që duhet të jetë sipas normave që kërkohen nga Uefa.

Sipas asaj që raporton Sport News, delegacioni i Uefa-s ka mbetur i kënaqur me punimet e deritanishme. /albeu.com/
Shtuar më 23/09/2014, ora 13:02
ben usa
e Mërkurë 24 Shtator 2014, Ora 13:59
KJO eshte nje piste e mire per atletike por KURRSESI jo ,nje stadium futbolli
shume hapsire e kote mes fushes dhe shkalleve//??
Stadiume te stilit komunist...??!
ben usa
e Mërkurë 24 Shtator 2014, Ora 13:59
KJO eshte nje piste e mire per atletike por KURRSESI jo ,nje stadium futbolli
shume hapsire e kote mes fushes dhe shkalleve//??
Stadiume te stilit komunist...??!
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori