Ndryshon rezultati në Maqedoni, këtë raund e vështirë të zgjidhet presidenti (FOTO
UEFA, "top-vëzhgues" drejt Beogradit
Fakti se po krijohet një atmosferë aspak e këndshme në prag të ndeshjes eleminatore për "France 2016" Serbi-Shqipëri, ka alarmuar edhe UEFA-n. Qeveria europiane e futbollit do të dërgojë në ndeshjen e 14 tetorit në Beograd një "top-vëzhgues", komisarin e lartë të sigurisë, holandezin, Vincent Ekberg.

Ky i fundit do të bëjë para ndeshjes një takim me serbët dhe shqiptarët, për organizimin sa më mirë të ndeshjes dhe më pas do ta monitorojë nga afër.

Në rast të incidenteve, Serbia rrezikon gjobë dhe penalitete të tjera të rënda. /albeu.com/


Shtuar më 01/10/2014, ora 12:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori