Ukrainë, bombardohet stadiumi i Shakhtar Donetsk (FOTO LAJM)

Pëlqej
Luftimeve të ashpra mes forcave qeveritare dhe separatistëve pro-rusë në Ukrainë duket se nuk i ka shpëtuar as futbolli. Donetsk, qyteti që kontrollohet më së shumti nga rebelët, është edhe një prej zonave me luftimet më të ashpra dhe ku së fundmi pre e bombardimeve ka rënë edhe qyteti ku luan Shakhtar Donetsk, "Donbas Arena".

Dy shpërthime kanë tronditur impiantin e ri që u ndërtua për finalet e Euro 2012 dhe që kushtoi plot 400 milionë dollarë.

Pjesa më e dëmtuar është ajo veri-lindore. /albeu.com/
Shtuar më 23/08/2014, ora 14:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori