Van Dijk gjen një mënyrë të re për t'i ndalur kundërshtarët (VIDEO)
Liverpool mposhti me rezultatin e thellë 5-2 Everton, ndeshje e vlefshme për javën e 15-të në Premier League.

Mirëpo një episod i ndodhur në minutën e 86-të, ku protagonist kishte Van Dijk dhe Moise Kean po bën xhiron e botës.

Sulmuesi i Everton ndodhej i vetëm përballë portës dhe po bëhej gati për të goditur portën, por Van Dijk i cili ndodhej pas tij, i bërtiti sulmuesit italian me një zë të lartë, duke e hutuar.

Pikërisht pas këtij momenti Ken u hutua, dhe nuk ia doli ta dërgonte topin në rrjetë, i cili do ta çonte rezultatin në 4-3.
Shtuar më 05/12/2019, ora 18:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori