Van Gaal akoma se kupton se si është e mundur që humbën
Paaftësia e Manchester Unitedit për ta ruajtur posedimin e topit, ishte gabimi kryesor në ndeshjen e të dielës – ka deklaruar Louis van Gaal.

Djajtë e Kuq pësuan humbje shokuese 5-3 nga Leicester City edhe pse udhhiqnin 3-1.

“Si është e mundur që e humbëm këtë ndeshje? Leicesteri tashmë kishte dëshmuar në ndeshjet e mëparshme se ka karakter të fortë”.

“Mirëpo, kur je në epërsi prej 3-1 dhe mund ta mbash posedimin deri në minutën e 90-të, atëherë nuk i bën gabimet e këtilla”, është shprehur holandezi.

Kjo humbje e pozicionon Unitedin në vend të 13-të në tabelë me vetëm pesë pikë pas pesë ndeshjeve të para.
Shtuar më 21/09/2014, ora 19:15
Wenger
e Dielë 21 Shtator 2014, Ora 19:33
Arsen Wenger "Miresevjen ne Premier League"
Wenger
e Dielë 21 Shtator 2014, Ora 19:33
Arsen Wenger "Miresevjen ne Premier League"
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori