Stadiumi skuqet për Pavarësinë e Shqipërisë në Tottenham-Inter (VIDEO)
Në ndeshjen e Tottenham-Inter e zhvilluar në ‘’Wembly’’ është shpalosur flamuri Shqiiptar.

Dihet që londra ka një numër të lartë emigrantësh, dhe dhurata e tyre nuk ka munguar dhe në stadium.

Në shënjë të pavarsisë është vendosur një flamur kuqezi pas porte.

Kjo nuk është hera e parë që shpaloset flamuri kuqezi në stadiumet më të mëdha në botë.

Për më shumë shikoni videon pas golit të Eriksen. /albeu.com/


Shtuar më 29/11/2018, ora 09:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori