Xhaka thyen heshtjen: Ju tregoj pse reagova ndaj tifozëve, jam prej një personi tek Arsenali
Granit Xhaka ka folur në lodhje me ndryshimin e tij që pas marrjes së ekipit nga Mikel Arteta.

Ai tregoi se i kishte humbur dëshira dhe besimi përpara se Arteta të fliste me të.

“Jam surprizuar shumë nga Artata. Jam njeri, kam emocione dhe gjëra që më lëndojnë. Veprimi ofendues ndaj fansave që bëra atë ditë, të kthehesha sot nuk do ta bëja.

“Nuk shkova në stërvitje për dy ditë, duke menduar se çfarë ka ndodhur. Zemra ime kishte ikur nga klubi. Fakti që jam ende këtu është falë trajnerit Mikel Arteta.

“Së pari ai donte t’i shpjegoja se si ndihem dhe pse veprova në atë mënyrë. Isha në gjendje që të përshkruaja gjendjen time dhe se çfarë kisha në mendje”, – tha ai.
Shtuar më 09/11/2020, ora 20:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori