Xherdan Shaqiri është shëndërruar një lider për Liverpoolin
Xherdan Shaqiri është shëndërruar një lider tek Liverpooli dhe kjo nuk ka asnjë dyshim. 27 vjecari me orgjinë shqiptare, së fundmi realizoi golin e 3 në ndeshjen ndaj Neëcastle të cilën Liverpooli e fitoi 4-0 duke blinduar kreun e Premier League, shkruan Albeu.com.

Edhe pse në fillim te sezonit ai nuk e kishte vendin e titullarit të sigurtë ai tashmë pak nga pak po fiton vendin në formacionin e Jurgen Klopp.

Edhe pse konkurenca është e madhe te të kuqtë, Shaqiri po ia del me sukses të fitojë një vend titullari teksa këtë e ka treguar në ndeshjet e fundit duke gjetur rrugën e rrjetës.

Ndërkohë deri më tani ai është aktivizuar në 14 ndeshje teksa ka shënuar 6 gola. Një ecuri fantastike për shqiptarin dhe ta mendosh që ka vetëm 5 muaj tek Liverpooli i blerë nga Stoke për 13 milion euro duke u ambjentuar shumë shpejt.

Në rast e Liverpooli shpallet kampion i Premier League, një meritë të madhe ka dhe Xherdan Shaqiri, i cili ka gjithtë fazën e dytë përpara për të ndihmuar më shumë Liverpoolin. /albeu.com/
Shtuar më 27/12/2018, ora 09:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori