Xherdan Shaqiri, Qytetar Nderi i Gjilanit
Pëlqej
Futbollisti kosovar që luan me Bayernin e Munihut në Bundesligë, nesër do të shpallet Qytetar Nderi i Gjilanit.

Futbollisti i lindur në Zhegër, nesër në një konferencë për media në ora 12:00 do ta fitojë këtë nderim, njofton zyra për informim e Komunës së Gjilanit.

“Ju ftojmë të merrni pjesë në konferencën e nesërme për media më 09.08.2014, e organizuar nga shefi i Këshilltareve të LDK-së në Kuvendin Komunal, Avdy Aliu, ku do të prezantohet iniciativa për shpalljen qytetar nderiGjilanit për yllin e futbollit, Xherdan Shaqiri”, thuhet në njoftimin e komunës. /albeu.com/
Shtuar më 08/08/2014, ora 15:02
diaspora shiptare
e Dielë 10 Gusht 2014, Ora 01:05
gazetave shiptare kos neve na duket se xherdan shaqiri asht i lindur ne zvicer e jo ne kosove zheger se ju kur i keni punet per interesa APO per lavdata te shtetit edhe ni nu kann lindur thmit ne diaspor athere i boni qytetar te kosoves sasht ashtu edhe mu personalisht mu kann lindur thmit ne diaspor po mburem qe thojn jam shiptar por un jam korekt me thmit e mi ju boj Shum faleminderit qe pe respektoni vendlindjen e prindit vetem ne te vertet ju jeni dhe mund te quheni edhe zvicran pse jeni te lindur ne zvicer duheni ti keni te drejtat siku zvicrani hiq ma pak as ma Shum e perse i ngatroni te gjitha gjanat e deri dje shiptaret gjelozat i kann thanun trathtar sepse spo lun per kombetare e pse si jepni milionat si qe pi ja zvicra nuk keni i keni me leju kr deputetet me u ba milionera te koruptum ikni more mrapshtana Enver Hoxha paska pa dit qfar populli paska qen shiptari qata ju paska ba Shum mir ju paska shfaros vetem paska pa vyt edhe nja 50 perqind populli i mbrabsht ishit kon interesgji te shitun jam i gatshem me ardh te ju qeto fjal me ju tregu mes popullit tim shiptar ne qoft se me thirni ndojher jashta me lajmroni
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori