Zbulohen mesazhet e "Whatsapp", Sala nuk dëshironte transferimin te Cardiff
Emiliano Sala vdiq tragjikisht derisa po udhëtonte nga Franca për në Britani pas transferimit të tij te Cardiff në Premierligë.

Por këtë transferim si duket ai nuk e dëshironte por ishte shitur nga Nantes.

Janë zbuluar disa audiomesazhe, ku argjentinasi zbuloi transferimin e tij, edhe pse ky nuk ishte i kënaqur.

"Natën e kaluar, unë dërgova një mesazh në Mesi [N’diaye, agjenti i Salait], ai më thirri disa orë më vonë,' fillon Sala.

"Kështu që kishim diskutime dhe ai më tha mbrëmë se Franck Kita [djali i pronarit Waldemar të Nantes] i dërgoi atij një mesazh për të folur, kështu që ai e thirri atë, ata folën dhe dëshirojnë të më shesin.

"Pra, ka oferta nga Cardiff sot, nga ana e tyre, ata kanë negociuar për të marrë shumë para, prandaj ata absolutisht duan që unë të shkoj atje.

"Është e vërtetë se është një kontratë e mirë, por nga një perspektivë futbolli nuk është interesante për mua. Pra … atje ju shkoni, ata janë duke u përpjekur në çdo mënyrë që të më bëjë të shkoj atje.

"Unë nuk jam i frikësuar për të shkuar atje, sepse unë kam luftuar gjatë gjithë karrierës sime, kështu që të shkoj atje dhe të luftoj, kjo nuk më bën të frikësuar.

"Ne te kundërtën. Por gjithashtu, them me vete se Meisha duhet të gjejë diçka më të mirë nga ora deri në fund të afatit kalimtar. Meissa i ka thënë jo Cardiffit, sepse ai nuk dëshiron që unë të shkoj atje.


"Pra, ka oferta nga Cardiff sot, nga ana e tyre, ata kanë negociuar për të marrë shumë para, prandaj ata absolutisht duan që unë të shkoj atje.

"Është e vërtetë se është një kontratë e mirë, por nga një perspektivë futbolli nuk është interesante për mua. Pra … atje ju shkoni, ata janë duke u përpjekur në çdo mënyrë që të më bëjë të shkoj atje.

“Unë nuk jam i frikësuar për të shkuar atje, sepse unë kam luftuar gjatë gjithë karrierës sime, kështu që të shkoj atje dhe të luftoj, kjo nuk më bën të frikësuar.

"Ne te kundërtën. Por gjithashtu, them me vete se Meisha duhet të gjejë diçka më të mirë nga ora deri në fund të afatit kalimtar. Meissa i ka thënë jo Cardiffit, sepse ai nuk dëshiron që unë të shkoj atje.

"Ai dëshiron që unë të shkoj atje, as nuk e ka pyetur atë që dua … Gjithçka që kujdeset për të është para. Pra, sot jemi të tillë. Një rrëmujë e plotë. Pra, nuk shkon … Nuk e di.

"Unë nuk e di se çfarë të bëj, sepse siç ju thashë unë është që unë duhet të ngrihem çdo ditë dhe të shoh fytyrën e këtij personi … Por askush nuk më shikon … veten … mua brenda, atë që më duhet.

"Pra, është shumë e vështirë, është shumë e vështirë, sepse ndihem sikur nuk ka shumë njerëz që do të vendosen në vendin tim”.

Salah u gjet në brigjet e britanisë pas kërkimeve javore. /IndeksOnline/Shtuar më 23/05/2019, ora 08:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori