Zhegrova pothuajse i larguar nga Genk, belgët gjejnë zëvendësuesin
Edon Zhegrova është pothuajse i larguar nga skuadra e Genk.

Ekipi belg tashmë ka zyrtarizuar blerjen e japonezit Junya Itos, dhe për të nuk ka më hapësirë, shkruan Albeu.com.

Zhegrova nuk ka ka pasur minuta tek Genk dhe kjo me se duket klubi nuk beson tek ylli i Kosovës.

Edhe mediat në Belgjikë njogftojnë se se japonezi Ito u ble për ta zëvendësuar Zhegrovën.

Zhegrova ka pasur interesim të fortë nga skuadra e madhe e Zvicrës, teksa Basel kërkon 19 vjecarin. /albeu.com/

Shtuar më 02/02/2019, ora 11:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori