ZYRTARE/ De Bruyne mposht treshen e Liverpool, shpallet lojtari më i mirë i vitit në Premier League
vin De Bruyne është shpallur lojtari i vitit në Premierligë.

Ylli i Manchester City, Kevin De Bruyne, sot është shpallur lojtari më i mirë i sezonit 2019/20 në Premierligë.

Mesfushori belg ka mposhtur treshen e Liverpool, Sadio Mane, Jordan Henderson e Trent Alexander-Arnold për këtë çmim.

De Bruyne me skuadrën e tij arriti të mbyllte sezonin në pozitën e dytë në Premierligë.

KDB ka krijuar më së shumti raste në Premierligë (136). Ai gjithashtu ka më së shumti asistime (20) dhe është përfshirë në më së shumti gola (33).
Shtuar më 16/08/2020, ora 11:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori