"Jam shumë i lumtur", De Ligt zbret në Torino (VIDEO)


Pas disa javësh pritje për të gjetur marrëveshjen mes Juventus dhe Ajax, Matthijs De Ligt ka mbërritur më në fund në Torino. Mbrojtësi holandez u ul në aeroportin e Caselle në orën 10.10 (me shumë tifozë të pranishëm) dhe nesër ai do të kryejë ekzaminime mjekësore para nënshkrimit të kontratës pesëvjeçare me Bianconerët.

Ajax do të marrë një total prej 75 milionë duke përfshirë shpërblimet ndërsa 19-vjeçari do të fitojë 7.5 milionë, por me shpërblimet paga e tij do të arrijë 12 milionë. "Unë jam shumë i lumtur që jam këtu", fjalët e para të De Ligt iu drejtuan mbështetësve të Zonjës nëpërmjet një mesazhi eksitim të lëshuar nga Juventusi.

Juventusi që shënon një grusht shteti të madh tregu, sepse ai do të ketë një lojtar tashmë në mesin e më të fortëve në botë në rolin e tij pavarësisht nga mosha e tij e re. Një vit pas blerjes së Cristiano Ronaldos, Madama më tej e zbukuron trëndafilën e saj me një tjetër xhevahir që të përpiqet të bëjë kërkimin e Ligës së Kampionëve. /albeu.com/
Shtuar më 16/07/2019, ora 22:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori