Zyrtare: Ky është formacioni i vitit nga FIFA (FOTO LAJM)

FIFA ka zbuluar më të mirë për vitin 2018. Ata përbëhen nga lojtarët më të mirë në të gjithë botë.

Në portë është spanjolli David De Gea. Vija e mbrojtjes reshtohet me Dani Alves, Ramos, Varane dhe Marcelo.

Në mesfushë është Kante bashkë me Modric, ndërsa 4 e sulmit më të frikshëm është; Hazard, Mbappe, Ronaldo dhe Messi.

De Gea; Alves, Ramos, Varane, Marcelo; Kante, Modric; Hazard, Mbappe, Ronaldo, Messi. /albeu.com/
Shtuar më 24/09/2018, ora 21:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori