E pabesueshme, Ronaldo humb El Clasico-n
Cristiano Ronaldo është dënuar me 5 ndeshje mos-lojë nga federata e arbitrimit spanjoll.

1 ndehjse dënim ka ardhur si pasojë e kartonit të kuq dhe 4 për shtyrjen që portugezi i bëri arbitrit.

Dënimi shlyhet me një ndeshje në SuperKupën e Spanjes dhe 4 ndeshjet e ardhshme të Real Madridit në La Liga, përcjell Albeu.com.

Kjo domethënë që zyrtarisht portugezi do të mungojë në ndeshjen e të mërkurës ndaj Barcelonës në Bernabeo. Kjo edhe sikur Real Madrid të apelojë karonin e tij të dytë. Pasi do të hiqet vetëm një ndeshje pezullim. /albeu.com/
Shtuar më 14/08/2017, ora 16:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori